Milli Piyango sonuçlar

Milli Piyango sonuçları

Milli Piyango sonuçları – Sayısal loto , Şans topu, On numara , Süper loto

Milli Piyango, Milli piyango idaresi tarafından bastırılmış numaralı biletlerin belirlenen günlerde ve belirlenen ikramiyelerle belirli günlerde çekilişleri yapılarak saptanması esasına dayanan şans oyunudur.

Şans oyunları konusunda tek yetkili kurum Milli piyango idaresidir. İlk temellerini Tayyare Cemiyetinin sattığı biletlerle atan Milli Piyango İdaresi her ayın 9’u ,19’u ve 29’uncu günlerde yaptığı çekilişlerle birçok kişiye ikramiye dağıtmaktadır. Ayrıca özel günlerde mesela 30 ağustos yılbaşı geceleri gibi günlerde özel çekilişler yapılarak şanslılara büyük ikramiyeler verilmiştir. Köklü tarihi olan milli piyango bünyesinde bir çok diğer şasn oyunlarınıda barındırmaktadır.

Sayısal loto

Bunlardan ilki Sayısal loto, Milli piyango loto oyunları kapsamında çıkardığı ilk oyun olma özelliğine sahiptir. Sayısal loto 1’den 49’a kadar sayı olan kuponlarda 6 farklı şanslı sayıyı seçerek oynanan bir oyudur. Bir zamanların umut kapısı olan sayısal lotoyu Milli piyango resmi sitesinden oynayabilir ve sayısal loto sonuçlarınıda site içerisinde görebilirsiniz. Yapılacak çekilişte kazanmanız için 6 sayıda 3-4-5 ya da 6 adet doğru tahmin yapmanız gerekmektedir. Tutturduğunuz zaman ise milli piyango gişelerinden kazandığınız parayı tahsi edebilirsiniz.

http://www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_sayisal.php

Şans topu

Milli piyango idaresi bünyesinde oynayabileceğiniz diğer şans oyunu ise şans topudur. Şans topu, iki farklı sayı kümesinden belirlenen sayıda ki numaralı topları seçerek oynayabilirsiniz. İlk sayı kümesinde 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. Bahis oynayacaklar, ilk sayı kümesinden 5 adet ikinci sayı kümesinden ise bir adet numarayı seçerek oyuna katılabilecekler. Seçtiğiniz toplar çekilişte gelmesi durumunuzda belirlenen kazançları alabilirsiniz. Milli piyango resmi sitesinde kolaylıkla şans topunu oyanayabilir ve ardından ise şans topu sonuçlarını görebilirsiniz.

http://www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_sanstopu.php

On numara

İdare bünyesinde oynayabileceğiniz diğer şans oyunu ise on numaradır. On numara, oyun kuponlarının üzerindeki herbir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan çekilişle belirlenecek 22 numaradan 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı bilenler ve hiçbir numarayı bilmeyenler ikramiyeye hak kazanırlar. Bu şekilde sizde Milli piyango idaresi bünyesinde hem oynayabilir hemde on numara sonuçlarını görebilirsiniz.

http://www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_onnumara.php

Süper loto

Şans oyunları adı altında idare bünyesinde oynayabileceğiniz diğer oyun ise Süper lotodur. Süper loto, 1’den 54’e kadar yazılı kuponlardan 6 rakamı dik olarak işaretlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde her 6 dik işaretlediğinizde bir kolon oynamış olmaktasınız. İstediğiniz kadar kolon oynayabilmektesiniz. Kolon başı 1 Tl ücreti vardır. İkramiye almak için kolon başı en az 3 tane bilemelisiniz. Milli piyango resmi sitesinde süper lotoyu rahatlıkla oynayabilir ardından ise süper loto sonuçlarınıda güncel şekilde ulaşabilirsiniz.

Milli piyango resmi sitesinde şans oyunları hakkında tüm gelişmelere ana sayfada direk olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca duyurulardan milli piyango bilet sonuçları, sayısal loto sonuçları, şans topu sonuçları, on numara sonuçları, süper loto sonuçları gibi İdare bünyesinde bulunan tüm şans oyunlarını oynabilir ve güncel sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca site içerisinden de canlı çekilişlere katılabilmektesiniz. Herhangi bir soru veya sorununuz olduğu takdirde ise site içerisindeki iletişim kısmında belirtilen numaraları arayarak çözüm bulabilmektesiniz.

http://www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_superloto.php

Leave a Reply